Katalog Prodejny
Porovnání
Přihlásit
Košík

Sportovní sluchátka

Sportovní sluchátka jsou ideálním společníkem pro milovníky aktivního životního stylu. Vydáte ze sebe to nejlepší jen se správnou hudbou v uších? Potřebujete hlasitou podporu při zvedání činek nebo vás donutí uběhnout i poslední metry naplno pouze konkrétní hudební žánr či jiná kulisa? Pak ke svým sportovním výkonům potřebujete ta správná sportovní sluchátka!

Kromě toho, že vás dostanou do odpovídající nálady a rozpoložení, vám pomohou také s koncentrací. Jediným stisknutím tlačítka vás přenesou z přeplněné posilovny či atletického oválu rovnou do vašeho vlastního světa. Budete se tak moct soustředit pouze na sebe a své výkony.

Sportovní sluchátka do posilovny, na atletický ovál nebo do bazénu

Při běhání se jako nepříjemná překážka může projevit špatné uchycení. Je proto dobré věnovat zvýšenou pozornost tvaru pecek či špuntů, případně se poohlédnout po inovativnějších typech úchytů, jako jsou sluchátka na lícní kosti, nebo využít pomocné klipy. Zajímat vás bude i váha či odolnost vůči potu. Pokud svůj čas trávíte raději v posilovně, bude vás kromě výše zmíněných vlastností zajímat také schopnost potlačení okolního hluku. A jestli se chystáte plavat, potom potřebujete především odolnost vůči vodě.

Aby vás od pravidelného běhání neodradil ani déšť, hodí se stupeň krytí, odolnost vůči potu, prachu a vodě. Existuje řada stupňů krytí od základního IPX4, který vás ochrání proti stříkající vodě až po IP68, kdy se můžete se sportovními sluchátky i potápět.

sport.sl.

Stále jde o kvalitu hudby

Přestože primární pozornost budete věnovat svému výkonu, neomezujte se ani na prožitku z poslechu. Stejně jako u jiných sluchátek tedy bude hrát i u těch sportovních rozhodovací roli kvalita reprodukce. Dejte si proto pozor na následující atributy:

  • frekvenční rozsah
  • citlivost
  • vyváženost
  • impedance
  • měniče

Frekvenční rozsah a citlivost sportovních sluchátek

Frekvenční rozsah udává, jak široké spektrum zvuků jsou sportovní sluchátka schopna reprodukovat. Větší rozsah tedy logicky znamená širší škálu tónů. Nejčastějším standardem bývá rozmezí 20 Hz – 20 kHz. Větší rozsah rovněž znamená více detailů v hudbě, například dunivější basy a zřetelnější výšky, ale také zaručuje větší věrnost originálu, což ocení zejména profesionálové.

I citlivost je u sluchátek velmi důležitá. Obecně se dá říct, že jde o hlasitost při určité úrovni vstupního signálu. Ideální je rozmezí 90–110 dB. Při vyšších hodnotách riskujete svůj sluch, při nižších naopak sluchátka hrají potichu – a v případě zesílení na přenašeči klesá kvalita zvuku.  Sluchátka s vyšší citlivostí jsou navíc úspornější, potřebují méně energie a mívají zpravidla delší životnost.

sport.sl2.

Vyváženost, impedance a měniče

Zvuk by měl být vyvážený, tedy s jasnými výškami, čistými středy a hlubokými basy. Pokud vás ovšem motivují právě silné basy, dodají vám tu správnou energii při cvičení, pak pro vás mohou být rozhodovacím faktorem právě ony.

U impedance jde především o kompatibilitu. U sportovních sluchátek se však zpravidla setkáte jen s nízkými hodnotami zhruba v rozsahu 16-32 Ω.

Měniče, někdy zvané reproduktory nebo drivery, jsou základním prvkem, který zásadně ovlivňuje kvalitu zvuku. Od jejich velikosti a počtu se odvíjí zvukový profil sluchátek. Více měničů může poskytovat komplexnější zvukový výkon, jeho čistotu a důraz na detail, na průměru měniče pak závisí schopnost reprodukovat hlubší basové tóny.

Vhodná konstrukce sluchátek

Aby vás při pohybu nic neomezovalo, doporučuje se při sportu používat pouze bezdrátová sportovní sluchátka. Do posilovny se hodí například pohodlná náhlavní sluchátka (s hlavovým mostem). Pokud vás víc než posilování a zvedání vah vábí kardio trénink, oceníte raději lehoučké, pohodlné sluchátka do uší – stejně jako při běhu, kdy kromě pecek a špuntů můžete využít i pomocné klipy kolem uší či pro český trh stále málo známá sluchátka na lícní kosti – využívající technologii Bone Conduction.

Jak vůbec sluchátka na lícní kosti fungují? Zvuk se v podobě vibrací přenáší právě přes lícní kost přímo na kůstky středního ucha. Hlavní výhoda tkví v tom, že kromě hudby stále slyšíte, co se děje okolo vás. Hodí se tak pro sporty jako inline brusle, kolo nebo i běh v náročnějších podmínkách, na rušnějších trasách, kde musíte například dávat pozor na okolní provoz.

Konektivita a výdrž baterie u sportovních sluchátek

Abyste svůj telefon mohli se sportovními sluchátky spárovat, je dobré ohlídat si verzi Bluetooth. Dále se vám mohou hodit nejrůznější tlačítka pro pohodlné přepínání skladeb či přijímání hovorů, k čemuž se váže přítomnost, kvalita a počet mikrofonů. V neposlední řadě je dobré prozkoumat výdrž baterie, abyste svůj trénink zvládli bez omezení. Obtěžující může být kupříkladu i neúměrně dlouhá doba nabíjení.

Zvuková izolace sluchátek a jejich odolnost proti potu a vodě

Spousta sportovních sluchátek dnes nabízí funkci potlačení okolního hluku – někdy známou jako aktivní potlačení hluku z anglické zkratky ANC (Active Noise Cancellation). Celý proces funguje na principu vytváření antihlukových vln, které tak neutralizují zvuky z okolí. Pokud se při cvičení v přeplněné posilovně špatně soustředíte, je pro vás ANC skvělou volbou!

sport.sl3.

Máte aktivní tyto filtry:

Značka Skullcandy
1 989 Kč
1 989 Kč
9 H
9 H
Všechny filtry

1 produkt

Řazení: Dle doporučení
last-visited

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.